Gymnázium Olomouc, Hejčín – 2x antuka nové generace, 1x hard court

V prosinci 2019 jsme v nafukovací hale ve sportovním areálu Gymnázia Hejčín v Olomouci instalovali 3 kurty se speciálním povrchem. Jedná se o 2 kurty s antukou nové generace na speciální patentované podkladní desce a 1 hard kurt s akrylátovým povrchem na pružné podložce. Po několika měsících provozu jsme se vrátili z osobní prohlídky haly. Správce areálu, investor i tenisté jsou z povrchu nadšeni.

Antukový povrch PORPLASTIC RedClay Pro je naprosto unikátní typ antuky nové generace. Jedná se o speciální patentovanou technologii výrobce pro venkovní i halové použití, jde tedy o ideální řešení např. do nafukovacích hal. Do nafukovacích či pevných hal existuje i varianta s antukou, která absolutně nepráší, nevysychá a nemusí se vůbec kropit! Patentní 3-4cm vrstva ze směsi cihelné drti, gumového granulátu, polyuretanového pojiva a křemičitého písku je zasypaná pravou antukou. Vynikající skluz, stejnoměrný odraz míče ve všech místech kurtu, bezúdržbové zafrézované lajny, minimální údržba. Tento sytém lze instalovat na staré umělé trávníky, antukové kurty i hard kurty, aniž by se musel původní povrch odstraňovat! Na tomto povrchu se hraje několik FED CUPů či Porsche Tennis Grand Prix ve Stuttgartu. Povrch je certifikovaný ITF 1 – pomalý (slow). Technický list systému zde. ITF certifikát zde.

Povrch hard kurtu PORPLASTIC Tennis Comfort je plně odpružený akrylátový/polyuretanový vodo-nepropustný tenisový povrch pro halové i venkovní kurty. Povrch má hrací vlastnosti hard kurtu, díky pružné podložce je však šetrný ke kloubům (bodově elastický). Pružná podložka je prefabrikát pokládaný v pásech (standardní tloušťka systému 6+2 mm), anebo litá pomocí finišeru (standardní tloušťka systému 8+2 mm). Povrch je bezešvý, bez viditelných spojů. Vhodný podklad je beton, asfalt nebo anhydrit. Povrch je certifikovaný ITF 3 – medium (středně rychlý povrch). Technický list systému zde. ITF certifikát zde.