Víceúčelové sportovní hřiště Závišice

Sportovní areál slavnostně otevřeli v sobotu 11.5.2019 v Závišicích. Na ploše zhruba 10.000 m2 poblíž centra obce vyrostlo hřiště na malou kopanou s přírodním trávníkem o rozměrech 47 x 26 m, oplocené víceúčelové hřiště s umělým travním kobercem nové generace dováženým z Anglie VHAF® NottsSward® 1300 s křemičitým vsypem o výměře 924 m2 a s umělým osvětlením, 150 metrů dlouhý tartanový ovál se dvěma běžeckými drahami, stometrová sprinterská rovinka a dráha pro trénink hasičů – vše s PUR litým povrchem z TPV granulátu na pružné podložce o celkové výměře 942 m2. Celý areál doplňuje dětské hřiště, venkovní workout posilovna i vytápěný objekt sociálního zázemí.

Termín plnění: 15. 3. 2018 – 20. 12. 2018
Finanční objem: 7.852.015,00,- Kč bez DPH

„Dotace z ministerstva pro místní rozvoj činila asi 1,5 milionu korun, zbytek byl hrazen z rozpočtu obce, dlouho jsme si na tuto investici šetřili,“ říká Ladislav Lípový, starosta Závišic. O jak významnou investici z pohledu Závišic se jedná, ilustruje skutečnost, že sportovní areál stál zhruba tolik, kolik činí roční rozpočtové příjmy obce. Závišice navíc plánují areál dále zvelebovat. Připravuje se jednak výsadba zeleně a zároveň obec nedávno získala dotaci od energetické společnosti Inogy na vybudování naučně-volnočasového altánu, který bude sloužit nejen jako venkovní třída pro tamní školu, ale i jako útočiště před deštěm či prudkým sluncem.

Celý areál bude sloužit výhradně závišickým, a to jak organizovaným sportovním oddílům v rámci tamní tělovýchovné jednoty, hasičů nebo judistického oddílu, tak i všem Závišanům se zájmem o sportovní vyžití. „Na webu obce funguje jednoduchý rezervační systém, kdy je možné si jednotlivá sportoviště rezervovat. Ta jsou místním obyvatelům k dispozici zcela zdarma,“ uvedl starosta Lípový. Mimozávišičtí sportoviště nebudou mít možnost využívat, ani pokud by za tuto možnost chtěli platit.